Sizlere bu yazımda web siteleri için organik trafik nedir ve organik trafik neden önemlidir sorularını cevaplamaya çalışacağım. Öncelikle;

Organik Trafik Nedir?

Organik trafik bir web sitesinin arama motorlarından reklam veya para harcamadan gelen  doğal ziyaretçilere verilen isimdir. Bir sitenin organik trafiği fazla ise bu demek olur ki arama motorlarında iyi sıralarda olduğu ve organik trafik kazandığı anlamına gelmektedir.

Organik Trafiği Nasıl Tespit Edersiniz?

Web sitenizin organik trafiğini tespit etmek için 2 araç bulunur. Bunlardan biri Google Search Console diğer ise Google Analytics dir. Farklı araçlarda kullanabilirsiniz lakin Ülkemizde en çok kullanılan arama motoru Google olduğu için Google araçlarını önermekteyim.

Organik Trafik Nasıl Kazanılır?

Web siteniz organik trafiğini arttırmak için profesyonel bir destek almalısınız. Sektörünüzde aranan anahtar kelimelerin araştırılması ve tespit edilmesi bu anahtar kelimelerde SEO uyumlu makalelerin oluşturulup web sitenize eklenmesi gereklidir.

Organik trafiği arttırmak için sadece sektörel makaleleri yazılıp sitenize eklenmesi yeterli olmayacaktır. Nedeni ise eğer sitenizin otoritesi düşükse yazılan makaleler arama sonuçlarında iyi sıralamalarda yer almayacaktır. Buda ziyaretçi kazanma oranınızı düşürecektir. Profesyonel bir SEO hizmeti aldığınızda SEO hizmeti veren kişi hem sektörel makaleleri araştırıp SEO uyumlu bir şekilde siteye girişlerini sağlayıp site içi optimizasyonları yapacak, bir yandan da otoritesi yüksek haber, forum, sözlük, Sosyal imleme gibi otoritesi yüksek platfromlardan tanıtım yazıları alarak sitenizin otoritesini arttıracaktır.

 

www.adraergun.com, adraergun.com, ardaergun, adraergun, arda ergun, adra ergun, adra.ergun, web tasarım, grafik tasarım, seo, adwords.