Bu yazımızda sizler için detaylı olarak markanızı haritalara kayıt ettiğinizde ne gibi faydalar sağladığını açıklayacağız. Ama önce haritalara servislerine kayıt nedir? ondan bahsedelim. Haritalara servislerine kayıt markanızı Google, Apple, Yandex, Yelp gibi harita uygulamalarına kayıt işlemine harita kayıt denir. Kayıt ederken markanızın adı, telefon numarası, işletme kategorisi, adres gibi bilgiler istemektedir. Günümüzden en çok kullanılan harita uygulaması tartışmasız Google Haritalardır ondan sonra Apple, Yandex, Yelp gibi harita servisleri gelmektedir. Haritalara servislerine kayıt işlemi ücretsizdir lakin bilgi ve takip gereklidir. Peki konumuza dönersek haritalarda olmanı firmanıza ne gibi faydalar sağlar

Haritalarda Bulunmanın Avantajları

Ulaşılabilirlik

Dijital platformlarda arama yapan müşteriler tarafından markanız ulaşabilir olur.

Telefon Aramaları

Telefon üzerinden giriş yapıldığında tek tuş ile ziyaretçiler tarafından arama yapılabilir.

Web Site Tıklamaları

Ziyaretçiler haritalar üzerinden web sitenize kolaylıkla erişebilir.

Yol Tarifi

Günümüz teknolojisi ile adres sormak tarihe karışıyor. Günümüz neslinin %90 oranında akıllı telefon kullanmaktadır. Bir müşteri ilk defa işletmenize gelecek ama yolu bilmiyor ne yapacak? Adres tarif etmeden herhangi bir harita uygulamasından işletme adınızı söylediğinizde kolay bir şekilde yol tarifi alabilirler. Bu yüzden biran önce harita kayıt işlemlerini tamamlayıp haritalarda markanızı gösterin.

Keşfedilebilirlik

Bir diğer en büyük avantaj ile doğru marka ismi ve anahtar kelime ile markanızı kaydettiğiniz de bir hizmet veriyorsanız daha çok müşteriye ulaşacaksınız. Bu Google arama motorları için çok büyük avantaj nedeni ise arama sonuçlarında ilk 4 sıra adwords reklamları, diğer 3 sıra ise Google haritalar yer almaktadır. Bu yüzden bir hizmet veriyorsanız harita kayıt işlemi markanız ve yeni müşteri bulmanız için çok önemlidir. Bu yüzden ne kadar erken harita kayıt işleminizi tamamlarsanız anahtar kelimelerde daha iyi sıralamalar elde edersiniz. Lakin harita kayıt işlemini bir uzman tarafından yapılması sizin müşteriye daha çabuk ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

www.adraergun.com, adraergun.com, ardaergun, adraergun, arda ergun, adra ergun, adra.ergun, web tasarım, grafik tasarım, seo, adwords.