Sizlere bu yazımızda bu aralar sık sık karşılaşan tarayıcılar da çıkan güvenli değil uyarısından bahsedeceğim. Güvenli değil hatası genelde SSL sertifikası bulunmayan web sitelerinde görülmektedir. SSL sertifikası ne diye soracak olursanız;

SSL Sertifikası Nedir?

SSL Sertifikası (Secure Sockets Layer) açılımı ile kısaca; Sunucu ile kullanıcı arasındaki veri akışını şifrelemeye yarar. SSL sertifikaları genellikle e-ticaret siteleri, forum siteleri kısaca kullanıcıdan herhangi bir bilgi isteyen siteler için gereklidir.

SSL Sertifikası Nereden Satın Alınır?

SSL sertifikası hosting sağlayıcınız tarafından web sitenizin bulunduğu hosting hesabına yüklenir ve web sitesi yöneticisi tarafından https yönlendirmeleri yapılır. Bu sayede artık web siteniz güvenli hale gelecek ve tarayıcılarda artık güvenli değil uyarısı veya hatası çıkmayacaktır.

SSL Sertifikasının Avantajları Nelerdir?

Web siteniz artık daha fazla güvenli hale gelir,

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara daha fazla güven vermiş olursunuz,

Arama motorlarında sıralama olarak https olmayan sitelere göre daha iyi sıralamalar elde edersiniz,

Google reklamlarında Güvenlik uyarılarından kurtulmuş olursunuz.

Eğer sizde güvenli değil uyarılarından ve hatalarından kurtulmak istiyorsanız hemen hosting sağlayıcınız tarafından SSL sertifikası edinerek web sitenizi güvenli hale getirebilirsiniz. Eğer tarafımız tarafından bu hizmetten yararlanmak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

www.adraergun.com, adraergun.com, ardaergun, adraergun, arda ergun, adra ergun, adra.ergun, web tasarım, grafik tasarım, seo, adwords.