Bugün sizlere Bölgesel SEO Nedir, Nasıl Yapılır? konularından bahsedeceğim. Günümüz SEO çalışmaları rekabet durumunun çok olması sebebiyle bölgesel SEO çalışmaları da uğraştırmaktadır. Ne kadar çok rekabet artarsa o kadar çok detay ve önem artmaktadır.

Bölgesel SEO Nedir?

Bölgesel SEO; Hizmet verdiğiniz il, ilçe, mahalle gibi hedef alınmış anahtar kelimeler üzerinde çalışma yapılmasıdır. Örnek vermek gerekirse SEO hizmeti veren bir ajans için hizmet verdiği ildeki müşteriler daha çok önemlidir. Bu yüzden bölgesel SEO çalışması yapmak daha mantıklıdır. Peki neden? Daha hızlı bölgesel anahtar kelimelerde yükseliş sağlar ve daha hızlı müşteri elde etmiş olur. Aslında bu ticaretteki mantık gibi, nasıl bir işletme önce yakın yerlerden müşteri kazanıp daha sonrasında globalleşiyorsa, SEO çalışmasının mantığı da budur. Bu birazda kullanıcı deneyimiyle alakalıdır. Kullanıcılar yani bizler internet üzerinden bir hizmet aradığımızda başına genelde bulunduğumuz bize yakın olan işletmeleri göstermek için başına il, ilçe, mahalle gibi anahtar kelimeler ekliyoruz, buda bölgesel SEO çalışmalarına sebebiyet veriyor.

Peki Bölgesel SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Bölgesel SEO Çalışması; Bölgesel SEO çalışmasında hedef alınmış il, ilçe, mahalle gibi anahtar kelimeler ile yeni bir sayfa açılır ve bu sayfa üzerinden bölgesel SEO uygun optimizasyonlar yapılır. Bu sayede ilgili anahtar kelime ile arama yapıldığında ilgili sayfa müşteri karşısına çıkar. Doğrusunun Google gözünde bu olmasa bile rekabet durumuna göre maalesef böyle bir çalışma yapmak zorunda kalıyoruz. Olması gereken bir çilingir ilgili sayfaya veya iletişim sayfasında hizmet verdiği bölgeleri sırasıyla yazması doğrudur. Lakin rekabet durumunun fazla olması kullanıcıları bu tarz bir SEO çalışması yapmaya teşvik etmektedir.

Bölgesel SEO Çalışmasının Avantajları Nelerdir?

  • Bölgesel anahtar kelimeler ile arama yapan kullanıcılara işletmeniz ilk sıralarda gösterilir.
  • İşletmenize yakın müşteriler tarafından ulaşılabilir olabilirsiniz.
  • Daha hızlı müşteri elde edersiniz.
  • Daha düşük maliyetler harcamış olursunuz.

 

Sizde profesyonel bir Ajanstan veya Profesyonel SEO uzmanları tarafından teklif almak istiyorsanız hemen iletişime geçebilirsiniz.

 

www.adraergun.com, adraergun.com, ardaergun, adraergun, arda ergun, adra ergun, adra.ergun, web tasarım, grafik tasarım, seo, adwords.