Sizlere bu yazımızda SEO uyumlu web sitesi neden önemlidir? bundan bahsedeceğim. Bu makalede her ne kadar doğrusu SEO uyumlu web sitesi olsa da, halk diliyle yanlış bilinmesi ve bu yanlış üzerinden arama sonuçlarında aratılması sebebi ile SEO uyumlu web tasarım kelimesini bu makale içerisinde sıkça kullanmış olacağım. Peki neden SEO uyumlu web tasarım değil de SEO uyumlu Web sitesi diyorum? Tasarım sadece SEO çalışmasının ufak bir alanını kapsıyor SEO bir bütündür, sadece tasarımdan ibaret değildir. Öncelikle kısaca SEO uyumlu web sitesi veya halk diliyle SEO uyumlu web tasarım nedir tanımlayalım. SEO nedir bilmeyenler içinde ufak bir özet geçelim.

SEO Kısaca Nedir?

SEO arama motorları organik arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan çalışmalara seo çalışmaları adı verilir. Detaylar için SEO sayfamızı inceleyebilirsiniz.

SEO Uyumlu Web Tasarım Nedir?

Seo uyumlu web sitesi tasarımı kısaca tanımlamak gerekirse arama motorları algoritmalarına göre yapılmış web siteleridir. Bu web sitelerinde başlıca önemli hususlar vardır. Bunlar madde madde yazmak gerekirse;

  • Hız
  • Sadelik
  • İçerik
  • Responsive Tasarım
  • Kullanıcı Deneyimi

Yukarıda yazdığımız maddeler arama motorları için çok önemli maddelerdir. Bu maddelerin önemli olmasının başlıca sebebi zaten biz kullanıcılar için önemli olmasıdır. Son zamanlarda teknoloji gelişmesi ile çok büyük bir oranda responsive tasarım bir diğer adıyla mobil uyumlu web tasarım çok önemli hale geldi. Bu sebeple arama motorları da algoritmalar da değişikler yaparak mobil uyumlu web tasarım olan sitelere ve amp yani tamamen mobil uyumlu web tasarımlara öncelik verdi. Bu sebeple biz web site tasarımcıları ve site sahipleri içinde mobil uyumlu web tasarım olması çok büyük bir etken oldu.

SEO Uyumlu Web Tasarımının Avantajları Nelerdir?

SEO uyumlu web tasarımın en büyük avantajı arama motorlarında belli bir süre sonra sektörde rekabet oranınız fazla değil ise anahtar kelime sıralamalarında iyi yerlere gelir ve organik arama sonuçlarından ziyaretçi kazanırsınız. Bu sayede satış potansiyelinizi arttırmış olursunuz. Daha iyi sıralama elde etmek için SEO çalışması yaptırdığınızda temeli sağlam bir web sitesi ile yola çıkmış olursunuz ve kısa sürede istemiş olduğunuz anahtar kelimelerde iyi sıralar elde edebilir ve organik ziyaretçi sayınızı arttırmış olursunuz.

Bir diğer avantajı pazarlama konusudur. AdWords reklamlarında ilgili sayfaların SEO uyumlu olması AdWords kalite puanına etki etmektedir. Buda daha az bütçeyle daha çok verim ve daha iyi sıralamalar elde etmenize olanak sağlar.

SEO Uyumlu Web Tasarım Yaptırmazsanız Dezavantajları Nelerdir?

Yaptırdığınız web sitesi tasarımı SEO uyumlu olmazsa arama motorları sonuçlarında yıllar geçse bile hizmet verdiğiniz anahtar kelimelerde organik ziyaretçilerin web sitenizi bulması zorlaşır. Böylelikle web sitenize yeni ziyaretçi elde edemeyebilirsiniz. Bu yüzden web siteniz üzerinden satış yapmak ve daha fazla kitleye ulaşmak istiyorsanız kesinlikle web siteniz SEO uyumlu web tasarım ve SEO uyumlu alt yapı olmalıdır. Web tasarım yaptırmak ve bu web sitesinin SEO uyumlu ve Mobil uyumlu olmasını istiyorsanız fiyat al sayfamıza göz atıp hemen teklif alabilirsiniz.

 

www.adraergun.com, adraergun.com, ardaergun, adraergun, arda ergun, adra ergun, adra.ergun, web tasarım, grafik tasarım, seo, adwords.