Sanırım bir web sitesi yaptırmaya karar verdiniz. İnternette web sitesi yaptırmak istiyorum gibi aramalar yapmaya başladıysanız kesin olarak bir web sitesi yaptırmaya karar vermek üzeresiniz, veya karar verme aşamasında bilgi ve fiyat araştırması yapmak istiyorsunuz. Bu yazımızda sizler için web sitesi yaptırmaya karar vermiş veya karar verme aşamasında olan kişiler için akıllarda kalan soru işaretlerinizi gidermeye yardımcı olacak bilgiler paylaşmaya çalışacağım.

Öncelikle Bu Web Sitesi Kurdurtma Amacınız Nedir?

İşletmeler genelde 2 farklı amaçla ile web sitesi kurdurmak istiyorum derler. Bu amaçların en basiti sadece işletme bilgilerini web site ziyaretçileri göstermek, diğeri ise hem internet reklamları ile müşteri kazanmak hem de işletme bilgilerini müşterilerine dijital mecralardan göstermektedir. Eğer 1. amaçla bir web sitesi kurulacaksa sizin için orta ölçekli bir kurumsal web sitesi yeterli olacaktır. Ama amacınız web sitesi üzerinden de müşteri kazanmak istiyorsanız bu web sitesi kesinlikle profesyonel bir web sitesi olmalıdır. Peki Neden? Aslında cevap çok basit rekabet. Web siteniz ne kadar profesyonel dijital pazarlamaya uygun olursa rakiplerinizin önüne geçme ihtimaliniz o kadar çok artar.

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalı?

Eğer kurumsal bir web sitesi yaptırmak istiyorsanız önceliğiniz kullanıcıya hitap eden sade basit bir kurumsal tasarım olmalıdır. Site kendini ne amatör nede karmaşık göstermemelidir. İnsanların ulaşmak istedikleri bilgiler ve sayfalar kolay ulaşabilir olmalıdır.

Dijital Pazarlamaya Uygun Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle Web siteniz tamamen arama motorları dostu, kullanıcı deneyimli ve mobil uyumlu olmalıdır. Eğer bu işe önem veriyorsanız bu 3 maddeyi kafanızdan çıkarmayın. Daha önceden yazmış olduğumuz satış hedefleyen markaların web siteleri nasıl olmalıdır adlı blog makalemizi inceleyebilirsiniz. Detaylar yazmaktadır.

Web Sitesi Tasarımı Yapan Ajans veya Uzman Nasıl Seçmelisiniz?

Seçin yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. Bu kriterler başlıca aşağıdaki gibi olmalıdır.

  • Ulaşabilirlik ( Bu konu aslında çok önemlidir. Günümüzde rastladığımız müşterilerin en büyük sorunu web sitesi yaptırdığı kişilere bir daha ulaşamamasıdır. Bu yüzden kurumsal kişiler veya ajanslar tercih edilmelidir.)
  • Referanslar (Referanslar bu konuda çok önemlidir.)

Fiyat Araştırması Nasıl Yapılmalıdır?

Eğer bir web sitesine önem veriyorsanız ve bu web sitesinden kazanç elde etmek istiyorsanız kesinlikle ucuz, uygun gibi pazarlama stratejileriyle satış yapmaya çalışan kişilerden uzak durmalısınız.

 

www.adraergun.com, adraergun.com, ardaergun, adraergun, arda ergun, adra ergun, adra.ergun, web tasarım, grafik tasarım, seo, adwords.